تبلیغات
یاس و نرگس
photo #1
photo #2
photo #3
photo #4
photo #5
photo #6
photo #7
السلام علیک یا ابا صالح المهدی
لهى عَظُمَ الْبَلاَّءُ وَبَرِحَ الْخَفاَّءُ وَانْکَشَفَ الْغِطاَّءُ وَانْقَطَعَ الرَّجاَّءُ وَضاقَتِ الاْرْضُ وَمُنِعَتِ السَّماَّءُ واَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَاِلَیْکَ الْمُشْتَکى وَعَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِى الشِّدَّةِ وَالرَّخاَّءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وَ الِ مُحَمَّدٍ
اُولِى الاْمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْ وَعَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً کَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِىُّ یا عَلِىُّ یا مُحَمَّدُ اِکْفِیانى فَاِنَّکُما کافِیانِ وَانْصُرانى فَاِنَّکُما ناصِرانِ
یا مَوْلانا یا صاحِبَ الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى السّاعَةَ السّاعَةَ السّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ بِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَآلِهِ الطّاهِرینَ
خدایا بلاء عظیم گشته و درون آشکار شد و پرده از کارها برداشته شد و امید قطع شدو زمین تنگ شد و از ریزش رحمت آسمان جلوگیرى شد و تویى یاور و شکوه بسوى تو است و اعتماد و تکیه ما چه در سختى و چه در آسانى بر تو است خدایا درود فرست بر محمد و آل محمد
آن زمامدارانى که پیرویشان را بر ما واجب کردى و بدین سبب مقام و منزلتشان را به ما شناساندى به حق ایشان به ما گشایشى ده فورى و نزدیک مانند چشم بر هم زدن یا نزدیکتر اى محمد اى على اى على اى محمد
مرا کفایت کنید الزمان فریاد، فریاد، فریاد، دریاب مرا دریاب مرا دریاب مرا همین ساعت همین ساعت هم اکنون زود زود زود اى خدا اى مهربانترین مهربانان به حق محمد و آل پاکیزه اش
♥♥♥واکنش آیت الله مکارم به طرح حذف تعطیلات مذهبی از سوی برخی نمایندگان♥♥♥
واکنش آیت الله مکارم به طرح حذف تعطیلات مذهبی از سوی برخی نمایندگان
آیت الله مکارم شیرازی به ارائه طرح حذف تعطیلات مذهبی از سوی برخی نمایندگان در خصوص ایام تعطیل مربوط به امام رضا(ع)، امام صادق(ع) و حضرت زهرا(س) واکنش نشان داد.

 

به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، آیت الله مکارم شیرازی امروز(16اسفند) در آغاز درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم ‌ کشتار شیعیان پاکستان در حادثه تروریستی کراچی را شدیدا محکوم کرد.

 

وی این حادثه تروریستی را جنایتی بزرگ دانست و افزود: چندی قبل در کویته از سوی وهابیون تکفیری جنایتی بزرگ به وقوع پیوست و عده زیادی به خاک و خون کشیده شدند و اخیرا نیز در کراچی آن جنایت بزرگ را آفریدند که منجر به زخمی و کشته شدن صدها نفر شد.

 

وی با اشاره به این که ما نمی توانیم در قبال این مسئله سکوت کرده و آن را محکوم نکنیم، از تصمیم مراجع تقلید و مدیران حوزه های علمیه برای تعطیلی روز شنبه همه دروس سطوح مختلف حوزه علمیه قم و از برگزاری اجتماع بزرگ اعتراض آمیز حوزویان در مسجد اعظم خبر داد.

 

آیت الله مکارم شیرازی تأکید کرد: پیام ما به دولت پاکستان این است که اگر نمی توانید جان شهروندان تان را حفظ کنید پست خود را به افراد نیرومندتری بدهید.

 

وی با بیان این که شیعیان دنیا همه باید نسبت به این جنایات اعتراض کنند، اظهار داشت: این چه وضعیت است که یک عده آدم وحشی تکفیری در دنیا به وجود آورده اند و هر روز جنایت تازه ای خلق می کنند و افراد بیگناه را به خاک و خون می کشند.


آیت الله مکارم شیرازی تاکید کرد: دولت جمهوری اسلامی ایران نیز باید مراتب اعتراض خود را به شکل قوی تری بیان کند، آهسته از کنار این مسائل رد نشوند،‌ بلکه باید فریاد بزنند.

 

وی همچنین به طرح کاهش تعطیلات مذهبی کشور واکنش نشان داد و افزود: اخیرا زمزمه هایی در مجلس از ناحیه برخی نمایندگان شروع شده که ایام تعطیل مربوط به امام رضا(ع)، امام صادق(ع) و حضرت زهرا(س) حذف شود و به جای آن بین التعطیلین،‌ تعطیل شود.

 

وی بیان داشت: ما برای نمایندگان محترم مجلس احترام قائلیم اما آنهایی که این فکر خام را می کنند بدانند تمام ملت در برابر آنها خواهند ایستاد و این کار نیز شدنی نیست.

 

وی  تاکید کرد: این اقدامی است که به هیچ قیمت عملی نخواهد شد، برخی پیشنهاداتی می دهند که انسان تعجب می کند.

 

بنابر گزارش دفتر آیت الله مکارم شیرازی، وی اضافه کرد: 50 روز در سال پنج شنبه است که یا بسیاری از مناطق تعطیل و یا نیمه تعطیل است،‌ بهتر است افرادی که به دنبال کاهش تعطیلات هستند سراغ این ایام بروند نه مناسبت های مذهبی که مردم نسبت به آنها حساس هستند.

 

آیت الله مکارم شیرازی ابراز داشت: ما فعلا تذکر دادیم و اگر آنها طرح خود را پیگیری کنند ما وظیفه دیگری داریم.
  12:03 ق.ظ  چهارشنبه 21 فروردین 1392  یاس